News

October 03 2014 Scandi Standard Meyn’e yatırım yapıyor

Scandi Standard İsveç, Danimarka ve Norveç’teki en büyük tavuk üreticisidir. Adı Haziran 2013’te duyulan bu yeni grup, İsveç Lantmännen Group ve İngiliz özel sermaye şirketi CapVest’ten oluşmaktadır. Grubun vizyonu ürün kalitesi, hayvan bakımı, gıda güvenliği ve sürdürülebilirlik konularına güçlü bir şekilde odaklanarak tüketicilere seçkin, yerel olarak üretilen tavuk tedarik etmektir. Soğutulmuş, dondurulmuş ve işlenmiş tavuk ürünleri Kronfågel, Danpo, Den Stolte Hane, Vestfold Fugl, Ivars ve Chicky World gibi güçlü markalarla piyasaya sunulmaktadır.

Valla’daki işleme tesisi, otomatik olarak filetolu ve filetosuz yarım biftek üretmek üzere tam kapsamlı iki Rapid HQ göğüs kemiği sıyırma sistemini bünyesine katarak kemik sıyırma departmanını genişletme kararı almıştır. Scandi Standard grubu, İskandinavya’da geniş yelpazede yüksek kaliteli göğüs filetosu tedarik ederek Norveç, İsveç ve Danimarka’da toplam beş Rapid HQ makinesi kullanmaktadır.

Valla tesisinin Tesis Yöneticisi Peter Svanekjaer Christiansen “İki Rapid HQ göğüs kemiği sıyırma sisteminden son derece memnunuz. Bu sistemler, bize kemik sıyırma verimimizi önemli ölçüde artırma olanağı sunmuştur. Bunun yanı sıra göğüs kemiği sıyırma işlemimiz için gereken iş gücünü oldukça azaltma olanağı da elde ettik” şeklinde konuşmuştur.

back to overview