News

February 10 2015 YENİ MEYN YÜKSEK VERİMLİ ANATOMİK BUT MODÜLÜ ile MAKSİMUM RANDIMAN

Anatomik but, piliç eti üretiminde önemli bir yere sahip ürünlerden biridir. Perakende veya ev-dışı tüketim için tabaklı veya kolili olarak ambalajlanır. Ürünün katma değerli diğer türevleri arasında üst but, baget ve kemiksiz üst but da bulunmaktadır. Piyasada artan kemiksiz bütün talebi ise, anatomik buttan elde edilen ürünlere bir yenisinin ekleneceğine işaret etmektedir.

Yüksek anatomik but randımanı ve düşük kemik kontaminasyonu ürünün fiyatı düşünüldüğünde hayati önem taşımaktadır. Meyn, Physic cut-up hatları için tamamen yeni tasarlanmış HY anatomik but modülünü piyasaya sürmüştü. Yeni anatomik but modülünün en özgün niteliklerinden biri, otomatik ayarlama mekanizmasına sahip olmasıdır. Bu mekanizma, kalça eklemlerini ayırmaya hazırlık olarak kasık tendonlarının yerini tespit edip ön kesim yapmayı sağlamaktadır. İkinci aşamada, arka deri ve istiridye kası (oyster muscle) işlem sonuna kadar uylukla birlikte tutulur, böylece de optimum ürün sunumunun sağlanmasına olanak verir.

Sonuç olarak yeni HY Meyn anatomik but modülü, 7.500 adet/saat'e kadar 1.000 - 2.500 gram karkas ağırlığı arasında çalışabilen güvenilir ve yüksek randımanlı, mükemmel bir cut-up çözümüdür. 

back to overview