News

March 17 2015 Columbia Farms tüy yolma hattını değiştirdi

Merkezi Güney Carolina’daki Rose Hill’de bulunan House of Raeford Farms, Inc., Birleşik Devletlerin güney doğusuna dağılan, tamamen entegre kanatlı işleme tesislerine sahip bir aile şirketidir. Piliç işleme tesislerinden biri olan Güney Carolina’daki Greenville’de yer alan Columbia Farms'ın kapasitesi saatte 11.000 piliçtir.

Verimliliği ve toplam yolma performansını arttırmak için Columbia Farms mevcut 6 inç olan tüy yolma hattını 11.000 ad/saatlik ve 8 inçlik yeni bir Meyn hattı ile değiştirme kararı aldı. Bu yeni hat Quest stunner (yüksek frekanslı bayıltma) Jet stream scalder (yeni tip tüy yumuşatma) dört adet JM64 yolma makinası, bir adet JMD2 yolma makinası, yeni tip kuyruk çekici, paça tüyü alan bir makina ile kesim hattından iç temizlemeye 2 adet transferden oluşmaktadır. Transferler piliçleri 8 inçlik kesim hattından 2 adet 6 inçlik iç temizleme hattına asmaktadır ve bu Birleşik Devletler'de türünün ilk örneğidir.

Tesis yöneticisi Luke Brewer şunları söylüyor: “Yeni tüy yolma hattımızın sonuçlarından çok memnunuz. Piliçlerin aşırı haşlanma sorunu tamamen bitti, hem bütün piliç hem de kemiksiz göğüs eti verimimiz ve kalitemiz arttı. Ayrıca kalite kontrollerimzde tüy yolma işlemi sonuçlarının da çok daha iyi olduğunu gördük.”

back to overview